W czwartek poznamy kolejne nazwiska ofiar z kwatery „Ł”

W najbliższy czwartek 22 sierpnia poznamy kolejne nazwiska zidentyfikowanych ofiar komunistycznego terroru, które znajdują się w kwaterze „Ł” na warszawskich Powązkach.

Do tej pory znaleziono siedmiu rozpoznanych żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Wiadomo już też, że rotmistrz Witold Pilecki jest pochowany w kwaterze „Ł” na warszawskich Wojskowych Powązkach. Przypomnijmy, że genetycy podczas pierwszego etapu prac odnaleźli szczątki 117 ofiar mordów komunistycznych, a  wydobyto 109. Podczas drugiego etapu odnaleźli 83 osoby.

Tymczasem młodzi patrioci ze stowarzyszenia „Młodzi dla Polski” wraz z „Red is bed” rozpoczęli akcję mającą na celu upamiętnienie w stolicy Polski Witolda Pileckiego.  Chcą postawić mu pomnik na warszawskim Ursynowie. Poseł Patryk, rzecznik Solidarnej Polski, powiedział że SP dba o to, by Polacy nie zapomnieli o takich wybitnych postaciach dla naszego narodu, jak rotmistrz Witold Pilecki.

– Solidarna Polska już od dawna jest zaangażowana w przywracanie pamięci o Witoldzie Pileckim, organizując m.in. w całej Polsce marsze związane z tą właśnie wybitną postacią. Jednocześnie np. w poszczególnych biurach poselskich Solidarnej Polski  organizowane są  konkursy wiedzy na temat Witolda Pileckiego dla dzieci, dla najmłodszych, dla przedstawicieli szkół: gimnazjów, liceów. Mamy informacje, wiedzę, że w tej chwili w szkołach dalej nie uczy się o tym wybitnym Polaku. To jest dla nas absolutnie skandaliczne, dlatego jako osoby o dużym wyczuciu patriotycznym musimy brać sprawy w swoje ręce i jeżeli szkoła nie potrafi to my musimy starać się robić wszystko, aby przywrócić pamięć o tej wybitnej postaci – powiedział pos. Patryk Jaki.

RIRM 

drukuj