W całej Polsce trwa Biała Sobota – darmowe konsultacje i badania onkologiczne

W całej Polsce trwa akcja Biała Sobota. W 28 ośrodkach onkologicznych można skorzystać dziś z bezpłatnych porad, konsultacji i badań – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

4 luty to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji w 28 placówkach onkologicznych w całej Polsce trwa dzisiaj Biała Sobota. W ramach akcji można skorzystać z darmowych porad i konsultacji. Ośrodki te wykonują dziś również bezpłatne badania w celu wczesnego wykrycia nowotworów. W wielu miejscach zaplanowano także wykłady na temat profilaktyki, wczesnego wykrywania i skutecznego leczenia nowotworów we wczesnym stadium.

Listę ośrodków, które uczestniczą w projekcie Biała Sobota i wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia. [zobacz]

Biała Sobota to nie jedyny dzień, kiedy pacjenci mogą przebadać się pod kątem nowotworów. W Polsce prowadzone są trzy programy badań przesiewowych: wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy dla kobiet oraz wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla kobiet i mężczyzn.  W ramach tych programów pacjenci mogą wykonać bezpłatne badania przez cały rok.

Najnowsze dane Krajowego Rejestru Nowotworów wykazują, że w 2017 roku w Polsce na nowotwory złośliwe zachorowało blisko 165 tys. osób.

TV Trwam News

drukuj