fot. PAP/EPA

W Brukseli odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy

Jeszcze dziś odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy. Tematem rozmów będzie koalicja w sprawie samolotów oraz otwarcie centrów remontowych dla sprzętu wojskowego przekazywanego walczącej Ukrainie.

Szef resortu obrony Ukrainy, Ołeksij Reznikow, poinformował w tym tygodniu, że w ramach ustalenia szczegółów tzw. koalicji samolotowej rozmowy mają dotyczyć szkoleń pilotów, techników i inżynierów, którzy będą obsługiwać myśliwce.

Strona ukraińska rozmawiać będzie na ten temat z przedstawicielami Holandii, USA, Danii i innych krajów. Wcześniej gotowość szkolenia ukraińskich pilotów na F-16 wyraziła także Polska.

Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł Michał Jach, zwrócił uwagę, że to spotkanie jest niezwykle istotne. Dodał, iż chodzi o kolejny etap wsparcia militarnego Ukrainy.

– Niby jest to oczywiste dla każdego, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, jak potrzebne są takie miejsca, gdzie remontuje się sprzęt wojskowy w czasie wojny. Kiedy trwa wojna, to sprzęt wojskowy zużywa się niesamowicie szybko, a równie prędko rosną potrzeby remontowe, dlatego istotne jest nie tylko to, aby mieć nowy sprzęt, ale także to, by móc remontować ten, który znajduje się w walce, ażeby móc przywrócić go do gotowości bojowej – powiedział Michał Jach.

Według ukraińskich mediów dzisiejsze spotkanie Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy, znanej również jako grupa Ramstein, odbędzie się w Brukseli. W ramach tej inicjatywy spotykają się ministrowie obrony około 40 krajów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl