fot. Instytut Gospodarki Rolnej

Europejskie protesty rolników przeciw polityce Unii Europejskiej

Europejscy rolnicy będą manifestować niezadowolenie z unijnej polityki w kwestiach dotyczących m.in. otwarcia rynku na produkty rolne z Ukrainy. Protesty zaplanowano na dwa dni. Gospodarze mają manifestować czy też blokować drogi po stronie niemieckiej na granicy z Polską. W Niemczech już od kilku dni trwają duże protesty, które dotyczą przede wszystkim polityki klimatycznej. Obciążenia mają dotknąć w pierwszej kolejności gospodarzy.

https://twitter.com/szczepan_wojcik/status/1744228109082128687

Europejscy rolnicy zmagają się także z napływem towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. Protesty wesprą Polska, Holandia i Francja. Monika Przeworska z Instytutu Gospodarki Rolnej i EUnitedAGRI zwraca uwagę, że Unia Europejska  bagatelizuje problem ukraińskiej żywności na wewnętrznym rynku.

fot. Instytut Gospodarki Rolnej

Rolnicy jednoczą się i będą manifestować swoje niezadowolenie z unijnej polityki prowadzonej wobec Ukrainy w kwestii właśnie rolnictwa, czyli niezmiernej otwartości na produkty rolno-spożywcze z Ukrainy. Będziemy razem mówić stop napływowi i zboża i innych produktów do Europy. Polska i kraje przyfrontowe postawiły blokadę i tak np. zboże do Polski nie wjeżdża, ale cukier idzie w ogromnych ilościach. Potrzeba jest stanowcza decyzja UE, stąd duża determinacja rolników – wyjaśniła Monika Przeworska.

Monika Przeworska dodała, że rolnicy są w stanie zablokować całą Europę, jeśli chodzi o tranzyt.

W zależności od lokalizacji protesty zaplanowano w godzinach od 8.00 do 17.00. Mają one potrwać do jutra. Organizatorem protestów są cztery organizacje niemieckie oraz Instytut Gospodarki Rolnej jako EUnitedAGRI.

 

fot. Instytut Gospodarki Rolnej

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl