W Bieszczadach dobre warunki dla turystów

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim panują dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. „Choć niektóre szlaki górskie po ostatnich opadach deszczu nadal są śliskie” – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jarosław Makutynowicz.

W piątek rano termometry w Cisnej i Ustrzykach Górnych pokazywały po 18 stopni Celsjusza.

„Jest bezwietrznie. Wszędzie panuje dobra widoczność” – mówił.

Przypomniał, że wybierając się w góry, trzeba pamiętać o nakryciu głowy, kremach z filtrem i napojach. Turyści powinni też być przygotowani na możliwe załamanie pogody i związane z tym konsekwencje.

„Podczas burz należy unikać otwartych przestrzeni, nie chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach” – podkreślił.

W górach można też spotkać żmije zygzakowate. W Bieszczadach żyją ich trzy odmiany barwne: brązowe, srebrzyste i czarne.

Bieszczadzka grupa GOPR monitoruje prawie 4 tys. km kw. Jej ratownicy opiekują się turystami w Bieszczadach, Beskidzie Niskim oraz na pogórzach Dynowskim i Przemyskim.

Nad bezpieczeństwem turystów czuwa prawie 200 ratowników i kandydatów na ratowników górskich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl