fot. Paweł Palembas

Bieszczady: Dobre warunki dla turystów; niektóre szlaki śliskie

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim panują dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. „Choć niektóre szlaki górskie po nocnych opadach deszczu nadal są śliskie” – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Hubert Marek.

W czwartek rano na Połoninie Wetlińskiej było 13 stopni Celsjusza. Wieje tam słaby wiatr, a widoczność nie przekracza trzech kilometrów.

Z kolei w położonych niżej Ustrzykach Górnych i Cisnej termometry pokazywały 18-19 stopni.

„Jest tam bezwietrznie. Wszędzie panuje dobra widoczność” – powiedział ratownik dyżurny.

Przypomniał, że wybierając się w góry, trzeba pamiętać o nakryciu głowy, kremach z filtrem i napojach. Należy zabrać ze sobą naładowany telefon, a w nim aplikacje „Ratunek”.

Turyści powinni też być przygotowani na możliwe w ciągu dnia załamanie pogody i związane z tym konsekwencje.

„Podczas burz należy unikać otwartych przestrzeni, nie chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach” – podkreślił Hubert Marek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl