Bieszczady: wykluczono wściekliznę u zwierzęcia, które pogryzło dzieci

Wykluczono wściekliznę u zwierzęcia, które we wtorek pogryzło dzieci w Bieszczadach. Według świadków zdarzenia i lekarzy weterynarii, którzy go oglądali osobnik „zewnętrznie wygląda na wilka” i „ma jego cechy budowy ciała”.

Jak poinformowała w czwartek PAP Elżbieta Źrebiec z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Lesku, przeprowadzane w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Krośnie badania próbek pobranych ze zwierzęcia wykluczyły wściekliznę.

Żadnych zmian chorobowych nie wykazała także przeprowadzona w Sanoku sekcja zwłok zwierzęcia.

„Zwłoki były bez nawet najmniejszych zmian chorobowych” – powiedział w czwartek PAP powiatowy inspektor weterynaryjny w Sanoku Stanisław Kaczor.

Lekarz weterynarii podkreślił, że „w trakcie sekcji pobrano próby do dalszych badań wielokierunkowych, które zostaną rozesłane między laboratoria”.

„To będzie badanie uzupełniające” – podkreślił. Dodał, że „zwierzę wygląda na wilka” i „ma jego cechy budowy ciała”.

Z kolei rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Łukasz Lis zaznaczył, że należy poczekać „na wyniki analizy DNA, które potwierdzą gatunek zwierzęcia oraz określą jego pochodzenie”.

We wtorek, zdaniem świadków, prawdopodobnie wilk pogryzł dwoje dzieci w wieku ośmiu i dziesięciu lat w miejscowościach Strzebowiska i Przysłup w Bieszczadach. Zwierzę zostało zastrzelone przez myśliwego. Dwa tygodnie wcześniej ten sam osobnik pogryzł turystkę na trenie gminy Cisna.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl