fot. PAP/Łukasz Gągulski

W Batowicach odbyło się symboliczne przekazanie czeków z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

W Batowicach koło Krakowa odbyło się symboliczne przekazanie czeków z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W wydarzeniu uczestniczył między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Pieniądze z Funduszu zostały przeznaczone na inwestycje między innymi w Zielonkach, Przybysławicach oraz Bolesławiu.

Minister Andrzej Adamczyk zaznaczył, że dofinansowanie pozwala na realizację zadań, które dotychczas były dla samorządów zbyt kosztowne.

– Szczególnie cieszę się, że w tym miejscu możemy potwierdzić, jak potrzebny był i jest Fundusz Dróg Samorządowych. Bodowa nowego wiaduktu, nowego węzła komunikacyjnego to zadanie tak kosztowne, że przez ponad 20 lat przekraczało możliwości finansowe samorządu powiatu i gminy. Wreszcie Funduszu Dróg Samorządowych o niespotykanej dotąd wielkości 36 mld złotych w ciągu 10 lat, 6 mld w bieżącym roku pozwala na wykonanie zadań, których do tej pory nie byliśmy w stanie zrealizować – podkreślił minister.

Resort infrastruktury poinformował także, że minister Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji kolejne 10 programów inwestycji dla zadań drogowych w 8 województwach. Łączny koszt wynosi ponad 215 mln zł.

RIRM

drukuj