fot. PAP/Łukasz Gągulski

Nowe drogi w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Mieszkańcy Alwerni i Głogoczowa (województwo małopolskie) doczekali się nowych dróg. Realizację inwestycji umożliwiły środki z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach funduszu do 2023 roku zostanie zmodernizowanych 22 tys. km dróg lokalnych – zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Rząd chce budować w Polsce drogi, wykorzystując do tego polskie firmy. To strategia, która gwarantuje miejsca pracy.

– To jest od 5 do 6 mld zł, które trafią do polskich firm – małych i średnich firm – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Przy wykorzystaniu polskich firm realizowany jest rządowy program budowy dróg samorządowych. [czytaj więcej] Do 2023 roku w ten sposób ma powstać łącznie 22 tys. km dróg gminnych i powiatowych. Od poniedziałku z nowych dróg mogą korzystać już mieszkańcy Alwerni i Głogoczowa w województwie małopolskim.

Wykonaliśmy remont drogi gminnej na odcinku 920 metrów bieżących – ważnej drogi w centrum Głogoczowa – oznajmił Jarosław Szlachetka, burmistrz miasta i gminy Myślenice.

– Całość inwestycji kosztowała prawie 2,5 mln złotych, z czego pozyskane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to prawie 2 mln zł, czyli 80 proc. dofinansowania – dodał.

Inwestycja ma zagwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom.

– Obustronne chodniki, przejścia dla pieszych, oświetlone informatory prędkości – to naprawdę bardzo dobrze wydane pieniądze – wskazywał Zbigniew Starzec, wicewojewoda małopolski.

Kolejne inwestycje, właśnie w budowę dróg samorządowych, mają realizować rządową strategię walki z wykluczeniem komunikacyjnym.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl