fot. PAP/Artur Reszko

W Augustowie powstał 1. Batalion Saperów

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w otwarciu 1. Batalionu Saperów w Augustowie. To nowa jednostka wchodząca w skład 15. Brygady Zmechanizowanej. Dowódcą nowego batalionu został ppłk. Adam Goździk.

Podczas uroczystej zbiórki pododdziałów minister Mariusz Błaszczak wręczył flagę Rzeczpospolitej Polskiej dowódcy pocztu flagowego. Szef MON podczas spotkania z żołnierzami zwrócił uwagę na znaczenie nowej jednostki we wzmocnieniu obrony granicy z Białorusią. [więcej]

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1731647781402538491

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1731638937406287959

– Dlaczego powstała ta jednostka? Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa naszej ojczyźnie, ale także z jednego bardzo ważnego powodu – żeby zbrodnia Obławy Augustowskiej nie ponowiła się w przyszłości, żebyśmy nie mieli do czynienia z tego rodzaju zbrodniami.  Wojsko Polskie musi stacjonować tu, w Augustowie – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Szef resortu dodał, że Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło działania, by w każdej brygadzie działał batalion saperów, a w każdej dywizji pułk saperów.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1731642329847484468

Mariusz Błaszczak przypomniał również, że wojsko potrzebuje w swoich szeregach młodych osób i zachęcał do wstępowania do armii. Jak powiedział,  „warunki służby są bardzo dobre, uposażenie godne, a nowoczesny sprzęt trafia do wojska”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl