fot. PAP/Rafał Guz

W. Andrusiewicz: Wraz ze spadkami zakażeń koronawirusem podąża spadek hospitalizacji

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, poinformował, że wraz ze spadkami zakażeń koronawirusem podąża również powoli spadek hospitalizacji. W poszczególnych szpitalach łóżka covidowe będą więc zwalniane i przeznaczane dla innych pacjentów. 

Wojciech Andrusiewicz przekazał, że mamy kolejny dzień spadków, które notujemy od tygodnia. Testy potwierdziły nieco ponad 20 tysięcy nowych zachorowań.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1471778444866375680?s=20

W czwartek liczba nowych zakażeń była wyższa od piątkowej o ponad 2 tysiące. Wraz z dalszymi spadkami w szpitalach zwalniane będą łóżka covidowe – poinformował rzecznik resortu zdrowia.

– Ostatniej doby zanotowaliśmy ponad 100 zwolnionych łóżek covidowych. Sumarycznie w ostatnich trzech dniach jest to w okolicach 700 zwolnionych łóżek covidowych. Wraz ze spadkami zakażeń z czwartej fali podąża spadek hospitalizacji. W poszczególnych województwach będziemy zwalniali łóżka covidowe (tworzące bufor dla pacjentów covidowych) i przeznaczali je dla pacjentów z innych zakresów – poinformował Wojciech Andrusiewicz.

Jeśli chodzi o liczbę zgonów pacjentów z COVID-19, nadal jest ona wysoka. Minionej doby zmarło 566 osób zarażonych koronawirusem. 72 procent z nich były osobami, które nie przyjęły szczepionki. Pozostałe 28 procent zmarłych to zaszczepieni.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1471767132933287937?s=20

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl