pomorskie.kas.gov.pl

W 2021 roku przeładowano rekordowe 113 mln ton towarów w polskich portach

113 mln ton towarów przeładowano w ubiegłym roku w polskich portach – poinformował wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk. To historyczny rekord. Dane za ubiegły rok są wyższe o prawie 10 procent w porównaniu z rokiem 2020. Wówczas w Szczecinie, Świnoujściu, Gdańsku i Gdyni przeładowano blisko 104 mln ton towarów.

Wiceminister Marek Gróbarczyk zaznaczył, że najnowsze dane pokazują, w jak dobrej kondycji znajdują się polskie porty oraz jak dobrze nasz kraj poradził sobie ze skutkami pandemii.

Wiceminister infrastruktury ocenił też, że dzięki inwestycjom w porty pojawią się kolejne wzrosty przeładunków.

– Jestem przekonany, że realizując inwestycje w portach, które sięgają obecnie blisko 7 mld zł, przyniosą one w najbliższym czasie kolejne wzrosty. Nie możemy zatrzymać się na tym wyniku. Dążymy do coraz większych przeładunków i zbudowania ogromnego hubu, kojarząc wszystkie alianse, które wcześniej lokowały się poza Polską, aby największe kontenerowce i jednostki przypływały teraz właśnie do Polski – podkreślił wiceminister Marek Gróbarczyk.

Jedną z największych inwestycji w gospodarce morskiej, które są obecnie realizowane, jest budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Całkowita wartość projektu to prawie 2 mld złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl