VII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Dziś w Częstochowie u stóp Pani Jasnogórskiej gromadzą się kibice z całej Polski. Celem organizowanej po raz siódmy pielgrzymki jest zawierzenie Matce Bożej wszystkich działań patriotycznych i charytatywnych, podejmowanych przez sympatyków sportu w rozpoczętym 2015 roku.

Hasłem przewodnim spotkania będą „Ziemie Odzyskane 1945-2015”. VII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę rozpocznie się od wspólnej Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Po wykładzie wygłoszonym przez red. Tadeusza Płużańskiego fani zasiądą do dyskusji nad Defiladą Żołnierzy Niezłomnych, zaplanowaną na 1 marca 2015 r. w Gdańsku. Po pokazie transparentów na Wałach Jasnogórskich oraz okolicznościowej oprawie dla przyjezdnych przygotowano koncert – niespodziankę.

Jak podkreślił ks. dr Jarosław Wąsowicz, organizator VII Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, w trakcie spotkania podziały między kibicami nie mają miejsca.

Pielgrzymka jest specyficznym momentem, kiedy podziały nie grają zupełnie roli. Są rzeczy ważniejsze i wartości, wokół których jednoczą się wszyscy kibice. Takim momentem jest właśnie pielgrzymka, kiedy razem spotykamy się, aby zawierzyć Panu Bogu sprawy dla nas wszystkich ważne – powiedział ks. dr Jarosław Wąsowicz.

Z racji 70. rocznicy powrotu Polski na ziemie piastowskie tematem przewodnim spotkania będą „Ziemie Odzyskane 1945-2015”.

 – Chcemy oddać hołd tym ludziom, którzy budowali polską państwowość; którzy odkrywali polskie korzenie na ziemiach zachodnich i północnych – zauważył organizator pielgrzymki.

Tegoroczne obchody ponownie będą miały wydźwięk patriotyczny i historyczny. Za przygotowanie okolicznościowej oprawy odpowiadają kibice Śląska Wrocław.

O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Odbędzie się chrzest dziecka jednego z kibiców Śląska Wrocław. Nastąpi przekazanie Testamentu Polski Walczącej. Później będą wykłady oraz oprawa – dodał ks. dr Jarosław Wąsowicz.

Program VII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę:

program_pielgrzymki

Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl