UKE: 16 podmiotów zainteresowanych MUX-8

16 podmiotów jest zainteresowanych telewizyjnym multipleks 8 – poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej. Chodzi o częstotliwości z zakresu 174-230 MHz, które mają poszerzyć oferty telewizji naziemnej. 

Wśród podmiotów, które zgłosiły swoje stanowiska są: Emitel, ZPR Media, Agora, TVN, Grupa Cyfrowy Polsat, Instytut Łączności, Polski Operator Telewizyjny, TV Puls, Kino Polska TV. Pozostali uczestnicy to osoby prywatne.

UKE ma teraz analizować nadesłane informacje; terminu rozpoczęcia konkursu na razie nie podano.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie musiała dokonać wyboru – ilość miejsc jest ograniczona – powiedział Jarosław Sellin. Były członek KRRiT dodał, że Rada nie wykorzystała w pełni w procesie cyfryzacji pluralizmu programowego.

– Wnioskodawcy, którzy zgłosili się na te miejsca to na ogół firmy znane, które dotychczas operują na polskim rynku telewizyjnym. Można przypuszczać, że większość tych ofert będzie miała charakter czysto rozrywkowy. Niestety KRRiT przy początku procesu cyfryzacji telewizji pokazała, że jest szczególnie otwarta na tego typu oferty programowe i nie wykorzystała tej sytuacji procesu cyfryzacyjnego telewizji, żeby powiększyć po prostu programowy pluralizm w obszarze telewizji nadającej w Polsce, która jest powszechnie dostępna. Jeśli chodzi o dążenie do pluralizmu programowego, to niestety ta szansa została zaprzepaszczona – zaznaczył Jarosław Sellin.

Do tej pory uruchomiono trzy bezpłatne multipleksy, z których jeden jest w całości zarezerwowany dla TVP (MUX3) oraz jeden multipleks płatny, na którym nadaje Cyfrowy Polsat (MUX4).

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl