(fot. PAP)

KRRiT chce wyeliminować TV Trwam

Według nieoficjalnych informacji już teraz trwają rozmowy, aby w kolejnym konkursie zamiast TV Trwam miejsce na multipleksie otrzymała inna stacja o charakterze społeczno-religijnym.

Stacji tej jednak jeszcze nie ma. Jej powstanie jest dopiero w planach. Przedsięwzięciu sprzyja KRRiT, która poinformowała, że podmiot ubiegający się w kolejnym konkursie na nadawanie cyfrowe naziemne wcale nie musi nadawać swojego programu ani też posiadać jakiekolwiek dorobku i zaplecza medialnego.

Z wielkim niepokojem na te działania patrzy o. Tadeusz Rydzyk,  Dyrektor Radia Maryja.

– To jest nieprawdopodobne. Nie szykują miejsca na multipleksie dla TV, ale innego kanału społeczno-religijnego. Nie chcą dać miejsca stacji, o którą upominają się Polacy. Miliony ludzi wyszły na ulicę. Zorganizowano blisko 150 marszów, protestów na ulicach polskich miast, a także poza granicami naszej Ojczyzny, w Polonii. Zebrano 2,5mln podpisów do KRRIT w sytuacji, kiedy wielu ludzi boi się dać swoje dane. Boją się, że odbiorą im rentę, czy emeryturę. Wytwarzany jest klimat strachu i w tej sytuacji mówią, że miejsce na multipleksie otrzyma jakiś kanał społeczno-religijny. Dowiadujemy się kto chce to zrobić – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

To jest działanie pewnych ludzi związanych z pewną ideologią, która idzie przez świat, żeby rozmydlić naukę Chrystusa, żeby przypodobać się temu światu – powiedział o. Tadeusz Rydzyk. Zaznaczył, że nie można iść na takie układy. Przypomniał, że w czasach komunistycznych w taki sposób niektórzy niszczyli Kościół.

– To jest działanie pewnych ludzi związanych z pewną ideologią, która idzie przez cały świat. Chcą „rozmydlić” Kościół i naukę Chrystusa. W ten sposób chcą się przypodobać temu światu. Powiem tyle – jeżeli Kościół kiedykolwiek, „żenił się” z tym światem – szybko zostawał wdową. Nie możemy iść na takie układy. Widzieliśmy to w czasach komunizmu, kiedy niektórzy szli na układy.. Nawet jeżeli im się dobrze powodziło, jeżeli byli odznaczani, chwaleni, byli wspomagani materialnie to w ten sposób niszczyli Kościół – dodał o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Tymczasem trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Dotąd podliczono 2 mln 412 tys. 944 kopie podpisów.

 

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj