fot. PAP/Leszek Szymański

V. Orbán: Dodatkowe zyski koncernu MOL ze sprzedaży paliw trafią do budżetu

Dodatkowe zyski koncernu naftowo-gazowego MOL ze sprzedaży paliw po nowych cenach będą przekazywane do budżetu państwa – poinformował w środę na Facebooku premier Węgier, Viktor Orban. W nocy z wtorku na środę rząd Węgier zniósł obowiązujący od roku limit cenowy.

„W ostatnich dniach weszły w życie sankcje naftowe Brukseli i stało się to, czego się obawialiśmy. Ceny benzyny podyktowane przez sankcje obowiązują obecnie w całej Europie” – napisał Orban.

W nocy z wtorku na środę rząd Węgier zdecydował o zniesieniu obowiązującego od listopada 2021 roku limitu cen na paliwo na wniosek koncernu naftowo-gazowego MOL. Powodem były problemy z dostawami połączone z nagłym wzrostem popytu i paniką wśród kierowców.

Ceny na stacjach MOL po zniesieniu limitu wynoszą 641 forintów (ok. 7,30 zł) za litr benzyny i 699 forintów (ok. 7,90 zł) za litr oleju napędowego; do tego czasu cena urzędowa tych paliw wynosiła 480 forintów (ok. 5,50 zł) za litr. Rząd zapowiedział, że zniesienie limitu wpłynie na wzrost inflacji.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl