Ustawa antyterrorystyczna trafiła do podkomisji

Specjalna 11-osobowa podkomisja zaczęła prace nad projektem ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Zdaniem przewodniczącego tego gremium, prace mogą potrwać do dwóch tygodni.

O powołaniu podkomisji zdecydowali wczoraj posłowie z sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Parlamentarzyści odrzucili też wniosek opozycji o wysłuchanie publiczne projektu.

Nowe przepisy są szczególnie ważne w kontekście zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Minister Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych, mówił podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu, że opozycja nie zrobiła nic w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa w kraju.

– Rok temu trzeba było przygotowywać Światowe Dni Młodzieży. Co robiliście? Gdzie byliście? Czym się zajmowaliście? Nie przygotowaliście nic. Ale uspokoję was- my to nadrobiliśmy. Wszystkie przygotowania idą pełną parą. I powiem wam jeszcze jedną rzecz: sami próbowaliście stworzyć ustawę antyterrorystyczną, tylko nie potrafiliście. Od 2008 roku trwały prace w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Nic z siebie nie wydaliście. Żadnego produktu finalnego. Nie potrafiliście tego zrobić. My chcemy sprawić, żeby Polacy czuli się bezpiecznie wobec zagrożeń, które są już w Europie. I zrobimy to, bez waszej pomocy – podkreślił minister Maciej Wąsik.

Celem przedstawionego przez rząd projektu ustawy antyterrorystycznej jest podniesienie efektywności działania polskiego systemu antyterrorystycznego i zwiększenie bezpieczeństwa obywateli.

Nowe przepisy mają doprowadzić m.in. do lepszej koordynacji działań służb i współpracy między nimi oraz przyśpieszyć proces decyzyjny w przypadku zamachu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl