By Aron de Chaves \ de Chavez. (Painter at Amsterdam in 1700.)The original uploader was F67HGBVN at Hebrew Wikipedia. - Sephardi community in London, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49058408

USA: w Luizjanie będzie obowiązek wywieszania Dziesięciu Przykazań w szkołach

Luizjana na południu USA będzie pierwszym stanem, w którym wejdzie w życie obowiązek wywieszania Dziesięciu Przykazań we wszystkich szkołach i college’ach otrzymujących publiczne pieniądze – podaje w środę portal Axios.

We wtorek wieczorem stanowy Kongres przyjął ustawę, na mocy której zostanie wprowadzony ten obowiązek, a teraz oczekuje się, że podpisze ją gubernator stanu Jeff Landry. Dokument przyjęto większością głosów (79 do 16).


Kongresmen Dodie Horton, która oznajmiła, że Dziesięć Przykazań jest podstawą wszelkich praw w Luizjanie. Domaga się, by były one umieszczane na plakatach o rozmiarach co najmniej 28 cm na 35,5 cm.

Axios podaje, że kilka innych stanów, jak Teksas, Karolina Południowa i Utah, również rozważa wprowadzenie podobnego przepisu.

PAP/axios

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl