fot. PAP/Abaca

USA: śledztwo FBI w sprawie zawalenia się mostu w Baltimore

FBI wszczęło śledztwo w sprawie zawalenia się mostu Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore. Miasto zamierza podjąć kroki prawne przeciwko właścicielowi statku, który uderzył w filar obiektu, powodując jego zniszczenie

Dziennik „Washington Post” poinformował, że dochodzenie koncentruje się na długim na ponad 300 metrowym kontenerowcu Dali. Śledczy sprawdzają naruszenia federalnego prawa morskiego, a szczególnie czy personel statku mógł wcześniej wiedzieć o jakichkolwiek problemach technicznych lub operacyjnych mogących doprowadzić 24 marca do katastrofy. Zginęło w niej sześciu członków ekipy budowlanej, a dwóch innych przeżyło.

Stacja Fox News powołując się na swoje źródła, podała, że statek opuścił port w Baltimore. Jak oznajmił, FBI potwierdziło, że „jest obecne na pokładzie kontenerowca i prowadzi czynności zatwierdzone przez sąd”.

Prezydent USA, Joe Biden, i gubernator stanu Maryland, Wes Moore, zobowiązali się pociągnąć do odpowiedzialności ewentualnych winowajców. Biały Dom wykluczył jednak jakiekolwiek „niegodziwe działania lub terroryzm”.

Tymczasem miasto Baltimore podejmuje kroki prawne przeciwko podmiotom, które uważa za odpowiedzialne za zawalenie się mostu, w tym właścicielowi statku i producentowi. Burmistrz Brandon Scott wyjaśnił, że wysiłki mają na celu złagodzenie bezpośrednich i długoterminowych szkód wyrządzonych mieszkańcom, w tym rodzinom ofiar, pracownikom portu w Baltimore oraz osobom, które codziennie korzystały z mostu. Nie jest jasne, jakiego odszkodowania się domaga.

 PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl