USA przedłużą o kolejny rok zawieszenie ceł na ukraińską stal

Stany Zjednoczone przedłużą o kolejny rok tymczasowe zawieszenie ceł na ukraińską stal – poinformowało ministerstwo handlu USA.

„Dzisiaj minister handlu Gina Raimondo ogłosiła, że Stany Zjednoczone przedłużą o rok tymczasowe zawieszenie ceł na ukraińską stal zgodnie z art. 232 ustawy o rozszerzeniu handlu z 1962 r.” – poinformował resort w komunikacie.

W 2018 roku ówczesny prezydent USA, Donald Trump, nałożył cło w wysokości 25 proc. na import stali z Ukrainy. Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku amerykańscy prawodawcy wezwali prezydenta Joe Bidena do zniesienia ceł, co weszło w życie w maju 2022 roku.

Przed rozpoczęciem wojny Ukraina była trzynastym producentem stali na świecie i eksportowała około 80 proc. swojej produkcji.

Przed rosyjską inwazją prawie połowę amerykańskiego importu z Ukrainy stanowiły metale, takie jak żelazo, surówka i stal. Amerykańska Izba Handlowa odnotowała, że w 2021 roku Ukraina wyeksportowała do Stanów Zjednoczonych towary o łącznej wartości 1,9 miliarda dolarów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl