fot. PAP/EPA

Przewodniczący Rady Europejskiej: UE jest przygotowana na napływ milionów uchodźców z Ukrainy

Przewodniczący Rady Europejskiej, Charles Michel, poinformował w rozmowie z agencjami prasowymi, że Unia Europejska jest przygotowana na scenariusz, w którym do Wspólnoty w wyniku rosyjskiej agresji napłyną miliony uchodźców z Ukrainy.

„Tak, przygotowaliśmy się na taki scenariusz” – powiedział pytany o tę kwestię.

„Jestem przekonany o pełnej solidności Unii Europejskiej. (…) Dobrze było w weekend posłuchać kolegów, którzy wskazali, że ich intencją jest pomoc państwom wschodniej flanki UE, nie tylko na poziomie bezpieczeństwa, ale także na poziomie humanitarnym” – wskazał.

„Zapewnimy, że wszystkie 27 krajów członkowskich weźmie na siebie swoją część odpowiedzialności w tej kwestii” – dodał Charles Michel.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl