fot. twitter.com/NordStream2

USA przeciwne Nord Stream II

Nord Stream II to zły pomysł dla Europy, potencjalnie narusza interesy Ukrainy i Polski – powiedział Antony Blinken, sekretarz stanu USA. Szef amerykańskiej dyplomacji bierze udział w dwudniowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO.

Powołując się na słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych, szef amerykańskiej dyplomacji powiedział, że Nord Stream II, budowany z Rosji do Niemiec, jest sprzeczny z interesami Unii Europejskiej i może zaszkodzić Polsce i Ukrainie.

– Prezydent USA Joe Biden bardzo jasno powiedział, że ​​rurociąg to zły pomysł – zły dla Europy i dla Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie jest to sprzeczne z celami Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Ma potencjał, by naruszać interesy Ukrainy, Polski i szeregu innych bliskich partnerów lub sojuszników – mówił Antony Blinken.

Do tej pory gazociąg został zbudowany w ponad 95 procentach. Według analityków może zostać ukończony do września. Budowie gazociągu Nord Stream II ostro sprzeciwiają się: Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Stream II wskazują, że projekt mógłby osłabić państwa Unii Europejskiej poprzez zwiększenie zależności Moskwy. Realizację projektu popierają: Niemcy, Austria i kilka innych państw Unii Europejskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl