fot. PAP/EPA

USA: poparcie dla J. Bidena na najniższym poziomie od początku prezydentury

Poparcie dla prezydenta USA, Joe Bidena, spadło w maju do najniższego poziomu od początku jego prezydentury – wynika z najnowszego sondażu NORC, jednego z największych ośrodków badań społecznych przy Uniwersytecie Chicago, przeprowadzonego dla Associated Press.

Tylko dwóch na 10 ankietowanych uważa, że Ameryka zmierza we właściwym kierunku lub gospodarka jest w dobrej kondycji. Miesiąc wcześniej takiego zdania było trzech na 10 respondentów.

Jedynie 33 procent Demokratów, w porównaniu z 49 proc. w kwietniu, oceniło, że kraj zmierza we właściwym kierunku.

Szczególnie niepokojący dla Joe Bidena przed wyborami parlamentarnymi jest fakt, że ogólne poparcie dla niego wśród Demokratów wynosi 73 proc. W sondażach AP-NORC, przeprowadzonych w 2021 roku, nigdy nie spadło poniżej 82 proc.

Niewielu Republikanów darzy Joe Bidena sympatią. Mniej niż jedna na 10 osób aprobuje prezydenta lub jego działania w obszarze gospodarczym. Wynik ten nie różni się od rezultatów sondażu z ubiegłego miesiąca.

„Wyniki odzwierciedlają powszechne poczucie irytacji w kraju, który stoi w obliczu kaskady wyzwań, począwszy od inflacji, przemocy z użyciem broni, poprzez nagły niedobór odżywek dla niemowląt, aż po trwającą nadal pandemię” – podkreśliło AP.

Sondaż przeprowadzono od 12 do 16 maja. Margines błędu wynosi około 4 punkty procentowe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl