fot. PAP/EPA

USA: D. Trump uruchamia na swojej stronie internetowej miejsce do publikowania postów

Były prezydent USA Donald Trump uruchomił we wtorek miejsce na swej stronie internetowej, gdzie może publikować wiadomości, które mogą być później udostępniane przez innych na Twitterze i Facebooku, gdzie Donald Trump jest zablokowany.

W środę zarząd Facebook Inc. ma podjąć decyzję, czy podtrzymać bezterminowe zawieszenie Donalda Trumpa na platformie.

Donald Trump został wykluczony z szeregu mediów społecznościowych po szturmie swych zwolenników na Kapitol 6 stycznia, w wyniku którego zginęło pięć osób. Serwisy uzasadniały odcięcie Donalda Trumpa od swoich usług notorycznym rozpowszechnianiem fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy.

Doradca Donalda Trumpa ds. komunikacji Jason Miller poinformował na Twitterze, że najnowsza inicjatywa byłego prezydenta nie jest jeszcze platformą mediów społecznościowych, którą Donald Trump ma w planach uruchomić.

„Będziemy mieli dodatkowe informacje w tej sprawie w bardzo niedalekiej przyszłości” – przekazał Miller.

Strona internetowa, o której jako pierwsza poinformowała telewizja Fox News, nosi nazwę „From the Desk of Donald J. Trump” i zawiera posty Donalda Trumpa, które można udostępniać i lajkować. Źródło zaznajomione ze sprawą powiedziało, że została ona zbudowana przez Campaign Nucleus, firmę świadczącą usługi cyfrowe stworzoną przez byłego szefa kampanii Donalda Trumpa, Brada Parscale’a.

Posty na stronie powtarzają twierdzenie Donalda Trumpa, że przegrał on wybory w 2020 roku z powodu powszechnych oszustw wyborczych i obwiniają innych Republikanów, którzy byli wobec niego krytyczni, jak senator Mitt Romney czy kongresmenka Liz Cheney – podaje Reuters.

Zarówno Twitter Inc. jak i Facebook Inc. usunęły treści zamieszczone z innych kont, które – jak skonstatowały te firmy – próbują obejść nałożone na Donalda Trumpa zakazy.

Rzecznik Twittera powiedział, że dzielenie się treściami z witryny Donalda Trumpa będzie dozwolone, jeśli materiały nie będą łamać zasad Twittera, ale zastrzegł, że próby obejścia zawieszenia nie będą dozwolone, np. poprzez imitowanie zawieszonego konta. Rzecznik zapowiedział, że Twitter będzie zwracał uwagę na wszelkie takie przypadki.

Facebook nie odpowiedział agencji Reutera na prośbę o komentarz na temat tego, jak będzie podchodzić do postów udostępnianych z nowej przestrzeni.

Twitter, z którego Donald Trump korzystał bardzo często i na którym miał 88 milionów zwolenników, poinformował, że jego zakaz nałożony na Donalda Trumpa jest permanentny, nawet jeśli miliarder będzie ponownie ubiegał się o najwyższy urząd w państwie.

YouTube, należący do Alphabet Inc., poinformował, że przywróci kanał Donalda Trumpa, gdy uzna, że ryzyko przemocy spadło.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl