fot. PAP/Łukasz Gągulski

Powiat miechowski otrzymał 10 mln zł wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Miasto Miechów i powiat miechowski ruszają z przebudową dróg. Wszystko dzięki wsparciu otrzymanemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Chodzi o kwotę 10 milionów złotych.

[Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg] to wsparcie, którego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu gminnym i powiatowym.

– Nie tylko drogi krajowe i ekspresowe w Polsce są ważne. Ważne są także drogi gminne, powiatowe, które rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Z rządowego programu miasto Miechów i powiat miechowski otrzymały łącznie 10 milionów złotych. Promesy potwierdzające przyznanie rządowych środków minister Andrzej Adamczyk wręczył we wtorek burmistrzowi Miechowa Dariuszowi Marczewskiemu oraz staroście miechowskiemu Jackowi Kobyłce.

– Dobry wniosek, dobry projekt, potrzebny, oczekiwany przez mieszkańców. Wykorzystajcie środki finansowe w sposób właściwy. Cieszę się nowa inwestycją – mówił minister infrastruktury.

W powiecie miechowskim pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na rozbudowę dróg. W Miechowie na przebudowę ulic, chodników, parkingów, a także placu Tadeusza Kościuszki.

– Środki przeznaczone będą na przebudowę placu Tadeusza Kościuszki w Miechowie, w zabytkowej części naszego miasta – wyjaśnił burmistrz Miechowa, Dariusz Marczewski.

Do tej pory samorządy gminne i powiatowe w województwie małopolskim otrzymały z rządowego programu ponad 750 milionów złotych.

TV Trwam News

drukuj