USA: D. Trump podpisał ustawę o budżecie Pentagonu

Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek ustawę o budżecie Pentagonu, która przewiduje zwiększenie wydatków na siły zbrojne; ich budżet wyniesie 716 mld dol. w roku finansowym 2019.

Donald Trump podpisał ustawę podczas wizyty w bazie wojskowej w Fort Drum, na północy stanu Nowy Jork.

„Mam nadzieję, że będziemy na tyle silni, że nigdy nie będziemy musieli tego użyć” – powiedział prezydent, odnosząc się do nowego wyposażenia dla armii, które zostanie nabyte dzięki podwyższeniu wydatków na siły zbrojne USA.

„Jesteśmy najwięksi, jesteśmy najsilniejsi, jesteśmy najbardziej inteligentni (…). Ameryka znów idzie do przodu i nie cofniemy się. Ameryka jest znów poważana” – dodał Donald Trump.

Kongres zaaprobował tę ustawę w środę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl