fot. PAP/EPA

USA: D. Trump apeluje do swoich zwolenników o unikanie przemocy i łamania prawa

Ustępujący prezydent USA Donald Trump w wydanym w środę oświadczeniu zaapelował do swoich zwolenników o unikanie przemocy i łamania prawa. W ostatnim czasie pojawiły się informacje o możliwych zamieszkach przed zaplanowanym na 20 stycznia zaprzysiężeniem Joe Bidena na prezydenta.

„W świetle doniesień o kolejnych demonstracjach wzywam, aby nie było przemocy, łamania prawa ani żadnego wandalizmu” – zaapelował Trump w oświadczeniu.

„Nie popieram tego i Ameryka tego nie popiera. Wzywam wszystkich Amerykanów, aby pomogli złagodzić napięcia i uspokoić nastroje” – dodał.

Oświadczenie wysłano jako wiadomość tekstową na telefony komórkowe osób, które zapisywały się w przeszłości na stanowisko wieceprezydenta. Jest to pierwsza wiadomość od sztabu prezydenta, jaką otrzymali na swoich komórkach jego zwolennicy od 6 stycznia i szturmu na Kapitol.

W związku z zeszłotygodniowymi wydarzeniami na Kapitolu amerykańskie służby postawione są w stan gotowości, Kongres chroniony jest przez oddziały Gwardii Narodowej. Na inaugurację 46 prezydenta USA ściągnąć ma do stolicy nawet 20 tysięcy gwardzistów z kilkudziesięciu stanów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl