fot. PAP/EPA

USA: 777 zgonów z powodu koronawirusa w stanie Nowy Jork w ciągu ostatniej doby

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował w piątek, że w jego stanie w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu Covid-19 zmarło 777 osób, czyli mniej niż dzień wcześniej. Dobowy bilans ofiar śmiertelnych podany we czwartek wyniósł 779.

Według Andrew Cuomo w ciągu ostatniej doby po raz pierwszy od początku epidemii zmniejszyła się również liczba osób hospitalizowanych na oddziałach intensywnej terapii z powodu Covid-19. Gubernator uznał to za dowód, że środki dystansowania społecznego skutecznie zmniejszają rozprzestrzenianie się wirusa.

Nowy Jork, epicentrum wybuchu epidemii w Stanach Zjednoczonych, odnotował już 7844 zgony z powodu Covid-19, co stanowi prawie połowę bilansu ofiar w całym kraju.

Andrew Cuomo przekazał również, że w ciągu jednego dnia 290 osób zostało przyjętych do szpitala z powodu koronawirusa, o 90 więcej niż dzień wcześniej, ale znacznie mniej niż ponad tydzień temu, kiedy więcej niż 1,4 tys. nowojorczyków było hospitalizowanych dziennie z powodu koronawirusa.

Chociaż w Nowym Jorku wykonano około 390 tys. testów na obecność koronawirusa, więcej niż w jakimkolwiek innym stanie, Andrew Cuomo powiedział, że ograniczona dostępność testów może opóźnić ponowne otwarcie firm i swobodne przemieszczanie się ludności.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl