Uruchomiono wieżę kontroli lotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice oficjalnie uruchomiono wieżę kontroli lotów. Z jej działalnością i infrastrukturą zapoznał się dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Na briefingu prasowym szef resortu przyznał, że jest pod wrażeniem. Podkreślił, że priorytet stanowi bezpieczeństwo w ruchu lotniczym.

– Priorytetem jest bezpieczeństwo operacji lotniczych, priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów, również sił zbrojnych, które korzystają z polskiej przestrzeni powietrznej. Jestem niezmiernie dumny, że w Polsce powstają i są oddawane do użytku instalacje, nowoczesne technologie, które wspierają, wspomagają nadzór nad ruchem lotniczym, które są jednymi z najwyższej półki, nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale także i na świecie, o czym zapewniali mnie ci, którzy na tym sprzęcie pracują – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Nowa wieża kontroli lotniska to inwestycja Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Całkowity koszt jej budowy wynosi 50 mln zł.

Wieża stoi na krakowskim lotnisku, blisko pasa startowego. Wysokość budynku to 45,21 m, a sala operacyjna położona jest na wysokości blisko 39 m. Powierzchnia użytkowa wieży wynosi ponad 2,1 tys. m kw.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku odprawił on blisko 6 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl