Uroczystości Święta Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

Dzisiejsza niedziela szczególnie uroczyście obchodzona była w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. To w tym miejscu św. Jan Paweł II dokonał Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu.

Święty Jan Paweł II zwracają się do wiernych zebranych w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach (17 sierpnia 2002 r.) powiedział:

 „Pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia aby w Tobie Trójjedyny Boże zawsze odnajdywali źródło nadziei”.

To właśnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym Jezus, mówiąc do św. siostry Faustyny, że wyleje całe morze łask na dusze, które się zbliżą do Jego źródła miłosierdzia.

 Podczas dzisiejszej homilii w Łagiewnikach ks. kard. Stanisław Dziwisz akcentował, że we współczesnym świecie potrzeba pokoju i pojednania.

 – Przekazujemy dziś z krakowskiego wieczernika naszym braciom Chrystusowe orędzie pokoju. W sposób szczególny myślimy o tych, którzy niewinnie cierpią na Ukrainie, w Syrii, w Iraku, a szczególnie w Afryce. W ostatnim czasie w Kenii, gdzie zamordowano młodych ludzi, studentów tylko dlatego, że wyznawali wiarę Jezusa Chrystusa – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. 

Ks. kard. Stanisław Dziwisz podkreślił, że pokój potrzebny jest nie tylko między narodami, ale także w naszym kraju, który – jak mówił metropolita krakowski – jest „miotany niepokojami wewnętrznymi, dyskusjami ideologicznymi, wzajemnymi oskarżeniami”. W tym kontekście wspomniał o katastrofie smoleńskiej. Ks. kard. dodał, że nie zabliźniły się jeszcze rany bliskich ofiar tej narodowej tragedii „a ciągle podgrzewana jest dyskusja, która rani”.

– Rani serca Polaków i przeszkadza w godnym spojrzeniu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, na życie generałów i posłów, przedstawicieli życia politycznego i członków załogi, którzy udawali się na miejsce zbrodni katyńskiej, aby uczcić pamięć pomordowanych za Ojczyznę – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Na uroczystości, które rozpoczęły się już wczoraj wieczorem, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przyjechali pielgrzymi z Polski oraz niemalże 27 krajów świata.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl