fot. tv trwam

Upamiętnienie prof. Jana Szyszko w Brodnicy

W Brodnicy z inicjatywy miejscowych leśników i myśliwych odsłonięta została tablica upamiętniająca zmarłego niedawno byłego ministra środowiska prof. Jana Szyszko.

W niedzielę w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy leśnicy i myśliwi świętowali Hubertowiny.

– Całe dzieło stworzenia jest dobre i zostało powierzone człowiekowi, a w Księdze Rodzaju czytamy, że Pan Bóg ustanowił człowieka stróżem dzieła stworzenia – mówił w homilii podczas Mszy św. ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

Uroczysta Msza święta to jeden z podstawowych elementów Hubertusa.

– Ta idea trwa już ponad 20 lat. Co roku nabiera coraz piękniejszych kształtów, jeśli chodzi o uczestnictwo, frekwencję i też ukazywanie piękna tradycji związanych ze św. Hubertem – podkreślał ks. Gabriel Aranowski, kapelan myśliwych i leśników.

W kaplicy św. Huberta w brodnickim kościele odsłonięto tablicę upamiętniającą świętej pamięci profesora Jana Szyszko.

– Z całego serca bardzo dziękuję inicjatorom tej tablicy upamiętniającej męża. Bardzo dziękuję myśliwym, leśnikom, duchownym, księdzu proboszczowi za to upamiętnienie w tej pięknej kaplicy św. Huberta. Jest to dla nas wielka rzecz – mówiła Krystyna Szyszko, żona śp. prof. Jana Szyszko.

Profesor Jan Szyszko pozostawił po sobie konkretny testament i potężny dorobek naukowy.

– Ta tablica ma uczyć przyszłe pokolenia, jak troszczyć się o polskie zasoby przyrodnicze, jak dbać o polską przyrodę – akcentował Andrzej Szyszko, brat śp. prof. Jana Szyszko.

Tablica upamiętniająca profesora Jana Szyszko zawisła w kaplicy św. Huberta z inicjatywy miejscowych leśników i myśliwych.

– Była to inicjatywa myśliwych i leśników rejonu brodnickiego, później dołączyli do nich myśliwi i leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu i myśliwi z toruńskiej organizacji łowieckiej – podkreślał ks. Gabriel Aranowski.

Na zakończenie uroczystości czworo adeptów myślistwa złożyło ślubowanie i dołączyło do kół łowieckich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl