fot. twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK postawił spółce Med Professional zarzuty stosowania nieuczciwych praktyk

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił spółce Med Professional zarzuty stosowania nieuczciwych praktyk na pokazach handlowych. Firma miała wysyłać zaproszenia pod fałszywym pretekstem, wprowadzać konsumentów w błąd oraz utrudniać odstąpienie od umowy.

Postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wobec spółki  Med Professional dotyczące nieuczciwych praktyk toczy się od grudnia ubiegłego roku. Telemarketerzy firmy zapraszali konsumentów na akcje społeczne, których rzekomym celem było m.in. ratowanie miejsc pracy i wsparcie polskiej gospodarki. [czytaj więcej]

Na miejscu okazywało się jednak, że prowadzona jest sprzedaż produktów spółki. Ze skarg konsumentów wynika także, że firma sugerowała im, iż wylosowali nagrodę. Tymczasem warunkiem jej otrzymania był zakup innych produktów.

– Takie działania miały skłonić konsumentów (często osoby starsze), aby kupili oferowane produkty po cenach znacznie wyższych niż rynkowe. Przedstawiciele Med Professional mogli też wprowadzać konsumentów w błąd, informując ich, że nie przysługuje im prawo do odstąpienia od umowy i jedynym wyjściem jest podpisanie aneksu z obniżeniem ceny i zwrotem części produktów – mówił prezes UOKiK, Tomasz Chróstny.

Jeśli zarzuty się potwierdzą, spółce grozi kara do 10 proc. obrotu za każdą z czterech stosowanych praktyk. Kara finansowa w wysokości do dwóch mln zł grozi także osobie zarządzającej firmą.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl