UOKiK ostrzega przed spółką PGT

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed oferującą usługi telekomunikacyjne spółką PGT, działająca pod nazwą „Telefonia Polska Razem”. Jak wskazuje Urząd, spółka podaje się za operatora, z którym klient ma aktualnie zawartą umowę. W rzeczywistości klient zmienia operatora i zawiera nową umowę.

Przedstawiciele spółki często zabierają wszystkie dokumenty podpisane przez klienta. Do UOKiK-u wpłynęło już blisko 200 skarg dotyczących praktyk spółki PGT w Warszawie. Głównie są to skargi od osób starszych i ich rodzin.

Agnieszka Ciucias, zastępca dyrektora delegatury UOKiK w Poznaniu, apeluje o ostrożność.

– Konsumenci orientują się, że zawarli umowę z nowym usługodawcą dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury lub gdy skontaktuje się z nimi dotychczasowy operator. Najczęściej ma to miejsce już po upływie czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy. Jest to kolejne postępowanie urzędów, w którym mamy do czynienia z opisanym sposobem działania. Stąd nasz apel, zwłaszcza do seniorów, aby zachowali szczególną ostrożność w sytuacji otrzymania telefonicznej propozycji zmiany umowy telekomunikacyjnej. Jeżeli nie jesteśmy pewni, kto do nas telefonował, warto zadzwonić do dotychczasowego operatora, żeby upewnić się, że to on się z nami kontaktował – tłumaczy Agnieszka Ciucias.

Praktyki PGT pod kątem zgodności z przepisami prawa telekomunikacyjnego analizuje także Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Działania UKE dotyczą m.in. pobierania przez PGT opłaty wyrównawczej, która ma rekompensować otrzymane ulgi.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl