Uniwersjada 2017. Malwina Kopron ma złoty medal i rekord uniwersjady

Malwina Kopron zdobyła złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w rzucie młotem. Polka przy okazji rzutem na odległość 76,85 m ustanowiła nowy rekord życiowy oraz rekord uniwersjady. Brązowy medal w tej samej konkurencji zdobyła Joanna Fiodorow.


Malwina Kopron rzut, który dał jej złoto oddała w pierwszej serii. Później rzucała także daleko, ale minimalnie krócej, niż w pierwszej kolejce.

Polka była zdecydowanym faworytem uniwersjady i nie ukrywała, że interesuje ją wyłącznie złoty medal. Konkurencja nie miała z Kopron żadnych szans – druga  w konkursie Białorusinka Hanna Malyszczyk uzyskała odległość 74,93 m, czyli blisko trzy metry krótszą.

Fiodorow brązowy medal dał rzut na odległość 71,33 m.

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl