Unikatowy nadajnik konspiracyjny trafił do Muzeum Historii Polski

Unikatowy nadajnik konspiracyjny trafił do kolekcji Muzeum Historii Polski. Obiekt jest jedyną tego typu radiostacją, którą będzie można oglądać na stałej wystawie muzeum. Uroczystość przekazania eksponatu odbyła się w środę w Warszawie.

Nadajnik przekazała firma Orange Polska podczas debaty ekspertów „Przedsiębiorczość, technologie, rozwój: Polsko, 100 lat!”, która odbyła się w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

Odbierając eksponat, dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro przypomniał, że misja placówki opiera się na trzech hasłach: wolność, tożsamość i cywilizacja.

„Wszystkie te trzy tematy obejmuje ten eksponat. Wolność, bo rzeczywiście przy pomocy takich nadajników m.in. przy pomocy tego nadajnika Polacy komunikowali się. Konspiracja polska, polskie państwo podziemne komunikowało się z władzami w Londynie na uchodźstwie. Tożsamość, bo ta walka służyła m.in., a może przede wszystkim zachowaniu polskiej tożsamości (…). Trzeci element to oczywiście polscy inżynierowie, polski wkład myśli, ale też i właśnie przedsiębiorczości do walki z okupantem” – powiedział dyr. Robert Kostro.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl