fot. PAP/EPA

Unijny szantaż dot. polskiego KPO

Radosław Fogiel, poseł i rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, mówił, że Komisja Europejska w sprawie polskiego Krajowego Planu Odbudowy działa w sposób polityczny, łamiąc obowiązujące prawo.

Polska nadal nie otrzymała unijnych funduszy w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Pomimo likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, Komisja Europejska narzuca kolejne warunki wypłaty pieniędzy.

– Widać dzisiaj bardzo jasno, że mamy do czynienia z brakiem politycznej woli po stronie Komisji Europejskiej. Ostatnia nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym była efektem rozmów i konsultacji prowadzonych ze stroną brukselską. To była i tak duża dobra wola ze strony Polski, bo organizacja wymiaru sprawiedliwości nie leży w kompetencjach unijnych, żadnymi traktatami nie została jej przekazana. Ustawa realizuje wszystkie ustalenia – wyjaśnił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl