PAP/EPA

Ukrinform: Rosjanie używają nowego zdalnego systemu minowania

Wojska rosyjskie stosują na Ukrainie nowy system zdalnego minowania – poinformowała w niedzielę agencja Ukrinform, powołując się na portal Armyinform.co.ua.

„Na tym filmie wojska rosyjskie odpalają pociski w celu masowego zaminowywania ziemi ukraińskiej nowym systemem zdalnego minowania »Ziemledielije« (ros. uprawa roli) w obwodzie charkowskim” – napisano pod nagraniem na portalu Armyinform.

Jak dodano, system ten został po raz pierwszy zaprezentowany w ubiegłym roku. Umożliwia on zdalne umieszczanie min na dystansie od 5 do 15 km. Wystrzeliwane pociski nie wybuchają, lecz rozmieszczają wiele min według zaprogramowanego schematu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl