fot. PKWP

PKWP przekazała 200 tys. euro dla Ukrainy

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazało 200 tys. euro od darczyńców z Polski na wsparcie projektów duszpasterskich i humanitarnych na Ukrainie.

Polska sekcja PKWP już od pierwszych dni rosyjskiej inwazji na Ukrainę podejmuje działania na rzecz pomocy ofiarom wojny. We Wrocławiu i Krakowie zapewniana jest doraźna pomoc dla uchodźców. Pracownicy i wolontariusze papieskiego stowarzyszenia organizują także transporty humanitarne [czytaj więcej].

Dyrektor sekcji polskiej PKWP, ks. prof. Waldemar Cisło zaznaczył, że „wszyscy z niepokojem śledzimy obrazy, jakie docierają do nas z Ukrainy”.

„Widzimy zdjęcia bombardowanych szpitali, przestraszonych dzieci, kobiet w ciąży. To wszystko obliguje nas do tego, by pomagać ofiarom wojny” – wskazał duchowny.

Darczyńcy Stowarzyszenia od kilku tygodni przesyłają do biur PKWP ubrania, żywność i inne artykuły potrzebne cywilom, którzy padli ofiarom napastniczej wojny Władimira Putina.

fot. PKWP

Od początku wojny na konto organizacji Polacy przekazali także 200 tys. euro.

„Przekazaliśmy te środki naszym siostrom oraz księżom pracującym na Ukrainie. Realizujemy projekty, które polegają na zakupie żywności, leków; tego, co jest najbardziej potrzebne” – poinformował ks. prof. Waldemar Cisło.

Wsparcie pieniężne z Polski trafiło m.in. do potrzebujących w obwodzie iwanofranskowskim, diecezji kamieniecko-podolskiej, łuckiej, a także do sióstr zakonnych i seminarzystów.

„W czasie wojny Kościół jest zawsze miejscem ucieczki i dla wierzących, i dla niewierzących. Tak było w Syrii, tak było w Iraku” – mówił dyrektor sekcji polskiej PKWP.

Dodał, że „jeśli ktoś potrzebuje pomocy, wyżalenia, wykrzyczenia swojego gniewu, znajduje to w Kościele”.

Ks. prof. Waldemar Cisło apelował także o wsparcie Ukrainy także poprzez modlitwę [czytaj więcej].

„Prośmy Dobrego Boga, szczególnie w czasie Wielkiego Postu, żeby nawrócił serca tych, którzy mogą powstrzymać rozlew krwi i cierpienie milionów niewinnych ludzi” – mówił kapłan.

Z polskiej sekcji papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie  wyszła z tego powodu inicjatywa specjalnej edycji kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Ma ona połączyć w modlitwie dzieci z całego świata z ich rówieśnikami z Ukrainy [czytaj więcej].

 

Biuro Prasowe PKWP Polska/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl