Ruiny w Charkowie. Fot. PAP/Elena Dolzhenko

Ukraińska policja: odkryto kolejną rosyjską katownię w wyzwolonej miejscowości

W jednej z wyzwolonych wsi w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy odkryto kolejną katownię, w której siły rosyjskie podczas okupacji torturowały miejscowych mieszkańców – podała w poniedziałek ukraińska policja.

Katownię odkryto w miejscowości Pisky-Radkiwski w obwodzie charkowskim.

„Po deokupacji nasi policjanci dokumentują tu wojenne zbrodnie armii >>wyzwolicieli<<. Kiedy rosyjscy wojskowi weszli do wsi, wygonili miejscowych z ich domów i sami tam zamieszkali” – pisze policja. https://tinyurl.com/ycka6htu

Opuszczając wieś, okupanci zostawili na drzwiach w domach pułapki.

„Policjanci odkryli w piwnicy kolejną katownię, w której w nieludzkich warunkach przetrzymywano miejscowych. Ludzi zastraszano, bito i znęcano się nad nimi” – dodano.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl