fot. pixabay.com

Ukraina: wznowiono zerwane z powodu rosyjskiej inwazji połączenie kolejowe z Irpieniem

W obwodzie kijowskim wznowiono połączenie kolejowe Kijów – Irpień, zerwane z powodu rosyjskiej inwazji, ponownie otwarto na tej trasie most, zniszczony na początku wojny.

„Mamy połączenie kolejowe! Dzisiaj po raz pierwszy od kilku tygodni na stację w Irpieniu przyjechał pociąg” – napisał w sobotę w Telegramie mer Irpienia Ołeksandr Markuszyn.

Wiceszef gabinetu prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko zaznaczył, że odbudowa mostu zajęła mniej niż miesiąc, natomiast w następnej kolejności planowane jest wznowienie połączenia z Buczą, Worzelem i Borodzianką.

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl