fot. pixabay.com

Ukraina: wyłączono roaming dla rosyjskich sieci; żołnierze rosyjscy zabierają Ukraińcom telefony

Na Ukrainie wyłączono roaming dla rosyjskich sieci. Rosyjscy żołnierze zabierają telefony Ukraińcom, a za odmowę oddania komórki mężczyzna w Berdiańsku, na południu Ukrainy, został zastrzelony.

„Ukraińscy operatorzy odłączyli łączność okupantom, blokując dostęp telefonów z rosyjskimi numerami do swoich sieci” – podała ukraińska państwowa służba ds. łączności specjalnej.

Jak podkreślono, łączność to jeden z kluczowych elementów prowadzenia efektywnych działań bojowych.

„Nie mając możliwości dzwonienia ze swoich numerów, okupacyjne wojska coraz częściej zabierają telefony obywatelom” – zaalarmowała służba.

Wezwano Ukraińców, którym zabrano telefon, do poinformowania o tym operatora i poproszenie o zablokowanie numeru.

Za odmowę oddania telefonu zastrzelono mieszkańca Berdiańska – pisze dziś portal ZN.ua.

„Żołnierz armii Rosji zastrzelił mężczyznę za to, że nie dał mu komórki, by zadzwonić do domu do Rosji” – poinformowały władze obwodu zaporoskiego.

Dzisiaj trwa szósty dzień rosyjskiej inwazji przeciwko Ukrainie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl