USA nie uznają nielegalnych referendów na Ukrainie

Stany Zjednoczone nie uznają nielegalnych referendów w sprawie niepodległości na wschodzie Ukrainy i uważają je za wyraźną próbę stworzenia dalszych podziałów i zamieszania w tym kraju – poinformował w poniedziałek Biały Dom.

„Nie uznajemy tych wyników” – powiedział rzecznik Białego Domu Jay Carney. „Jesteśmy rozczarowani, że rosyjski rząd nie wykorzystał swego wpływu, by nie dopuścić do tych referendów” – zaznaczył Carney.

Natomiast rzeczniczka Departamentu Stanu Jennifer Psaki oświadczyła: „Nie uznajemy tego nielegalnego referendum”, które zorganizowali w niedzielę w obwodach donieckim i ługańskim prorosyjscy separatyści. Podkreśliła, że konsultacje te były „niezgodne z prawem ukraińskim”.

Departament Stanu skrytykował również „metodę” wykorzystaną w tych konsultacjach społecznych, oskarżając prorosyjskich separatystów o uwzględnienie głosów „dzieci”, „osób nieobecnych” w lokalach wyborczych, jak również wyborców w Moskwie.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl