Ukraina: W zestrzelonym śmigłowcu zginęło 9 żołnierzy

Dziewięciu żołnierzy ukraińskich sił rządowych zginęło we wtorek pod Słowiańskiem w obwodzie donieckim, po tym jak ich śmigłowiec został zestrzelony przez prorosyjskich separatystów – poinformował Dmytro Tymczuk, kierujący grupą „Informacyjny opór”. 

„Według wstępnych danych zginęło dziewięciu żołnierzy, w tym trzech członków załogi” – oświadczył Tymczuk, którego organizacja zajmuje się zwalczaniem zagrożeń dla Ukrainy w sferze informacyjnej.

Wcześniej rzecznik sił rządowych Władysław Selezniow poinformował o zestrzeleniu śmigłowca dodając, że mogło zginąć dziewięć osób, które znajdowały się na pokładzie.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl