PO i PSL blokują debatę dot. budowy gazoportu

Koalicja PO-PSL blokuje sejmową debatę dot. opóźnień przy budowie gazoportu w Świnoujściu. Podczas sejmowej Komisji Gospodarki posłowie PO i PSL odrzucili wniosek Twojego Ruchu o debatę ws. strategicznej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego inwestycji.

Kontrowersje budzi wypowiedź wiceprezesa PGNiG opublikowana przez „Wprost”, z której wynika, że gazoport może być oddany dopiero w 2017 r.

Na komisji przedstawiciel Ministerstwa Skarbu Państwa powtórzył, że terminal LNG w Świnoujściu będzie gotowy do odbioru komercyjnych dostaw gazu w 2015 r. Nie podał konkretnego terminu.

Kolejny raz od ministerstwa usłyszeliśmy, że poszczególne systemy inwestycji poddawane są próbom i testom, żadnych szczegółów ani nowych informacji – podkreśla poseł Piotr Naimski, były wiceminister gospodarki.

– Konkretem byłoby pokazanie, które z tych prac są wykonywane w terminie, a które są wykonywane z opóźnieniem, jakie są to opóźnienia i dlaczego mamy z nimi do czynienia. Od tego pan minister Gawlik się uchylił. Znów mamy taką sytuację, że nadzorując tę inwestycję, minister mówi różne rzeczy, które nieźle brzmią, ale, faktycznie rzecz biorąc, nie rozwiązują tego dylematu, który mamy wszyscy, ma opinia publiczna, mianowicie: czy ten terminal, gazoport w Świnoujściu, będzie oddany w połowie roku 2015 czy może do końca roku, czy może – jak pan wiceprezes PGNiG Parafianowicz mówił w opublikowanej rozmowie – w roku 2017 – powiedział Piotr Naimski.

Ministerstwo zasłania się tajemnicą kontraktu i nie chce udzielić informacji dotyczących niedotrzymanych terminów. Uniemożliwia tym samym kontrolę publiczną nad strategiczną dla państwa inwestycją – dodał polityk.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl