fot. flickr.com

Ukraina, Rosja i OBWE porozumiały się w sprawie zawieszenia broni we wschodniej Ukrainie

Od poniedziałku nastąpi całkowite zawieszenie broni we wschodniej Ukrainie. Doszło do porozumienia między Ukrainą, Rosją oraz OBWE.

Konflikt między Ukrainą a rosyjskimi separatystami na wschodzie kraju trwa już sześć lat. W tym czasie zginęło ponad 13 tysięcy osób. Wczoraj doszło do porozumienia między Ukrainą, Rosją i OBWE. W poniedziałek obie strony konfliktu zawieszą broń.

– Przełom w negocjacjach jest rezultatem skutecznych działań delegacji ukraińskiej, przy wsparciu naszych międzynarodowych partnerów w Berlinie i Paryżu – poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Całkowite wstrzymanie ognia to wstępny warunek do realizacji porozumienia z Mińska i zakończenia wojny między Ukrainą a separatystami wspieranymi przez Rosję.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl