fot. pixabay.com

Ukraina prowadzi rozmowy z ONZ i Turcją w sprawie eksportu zboża

Światu grozi kryzys żywnościowy, który uderzy przede wszystkim w najbiedniejsze regiony globu. Trwają rozmowy z Turcją i ONZ w sprawie eksportu ukraińskiego zboża z portów na Morzu Czarnym – poinformował Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Nad światem „wisi widmo” kryzysu żywnościowego. Na Ukrainie trwa wojna. Rosjanie blokują porty na Morzu Czarnym, w których utknęło 22 mln ton zboża. Od wznowienia eksportu zależy dziś sytuacja żywieniowa Afryki, która jest silnie uzależniona od dostaw z Ukrainy. Kijów cały czas prowadzi rozmowy z partnerami na ten temat.

– Toczą się teraz rozmowy z Turcją i ONZ, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo zboża opuszczającego nasze porty – powiedział prezydent Ukrainy.

Wiodącą rolę w rozmowach odgrywa Organizacja Narodów Zjednoczonych i jej sekretarz generalny. ONZ może zapewnić Ukrainie gwarancje bezpieczeństwa ws. eksportu zboża, a nie Rosja, której – jak mówił Wołodymyr Zełenski – nikt nie ufa. Rosjanie wywieźli z okupowanej Ukrainy blisko jedną czwartą wszystkich zapasów zboża.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl