fot. PAP/EPA

Ukraina: Polska dziennikarka ciężko raniona

Polska dziennikarka Bianka Zalewska, pracująca dla ukraińskiej telewizji Espreso TV, została ciężko ranna w strefie walk między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi na wschodzie Ukrainy – przekazał właściciel stacji. Polskie MSZ zajmuje się sprawą dziennikarki.

„Tak, potwierdzamy informację, że została ranna. Kontaktowaliśmy się z nią; jest w stanie ciężkim, ale nie na tyle, by nie móc z nami rozmawiać” – powiedział Michał Safianik z biura prasowego MSZ. Dodał, że ranną dziennikarkę przetransportowano do szpitala w Charkowie, gdzie ma zapewnioną „możliwie najlepszą opiekę”.

Safianik zapewnił ponadto, że MSZ jest w sprawie dziennikarki w stałym kontakcie z miejscowymi służbami konsularnymi.

Do zdarzenia doszło w sobotę w okolicach Starobielska w obwodzie ługańskim. „Samochód naszej ekipy, w którym znajdowała się Bianka, wracał ze zdjęć. Został ostrzelany i przewrócił się” – przekazał właściciel stacji Mykoła Kniażycki.

Dowództwo ukraińskiej operacji antyterrorystycznej potwierdziło tę informacje na swojej stronie na Facebooku. Podało, że samochód ekipy Espresso TV został ostrzelany przez separatystów. Poinformowano, że obywatelka Polski została przewieziona z miejsca zdarzenia przez ukraińskivch żołnierzy do szpitala w Starobielsku, skąd odtransportowano ją helikopterem do Charkowa.

PAP/RIRM

drukuj