Nigeria: Pięć ofiar zamachu bombowego na kościół

W ataku bombowym na kościół katolicki w mieście Kano na północy Nigerii zginęło w niedzielę pięć osób, a 8 zostało rannych – powiadomiła policja. Żadne ugrupowanie nie przyznało się do zamachu. Też w Kano zamachowczyni wysadziła się w powietrze, raniąc 5 osób. 

Ładunek wybuchowy został wrzucony w tłum wiernych, gdy opuszczali kościół – powiedział agencji Reutera komisarz policji Adenrele Shinaba. Policja otoczyła kordonem miejsce zamachu.

Policja podała też, że zamachowczyni wysadziła się w powietrze w pobliżu uniwersytetu, raniąc pięciu policjantów. Kobieta miała ładunek wybuchowy ukryty pod hidżabem. Policja zatrzymała ją ze względu na jej niepokojące zachowanie; gdy funkcjonariusze oczekiwali na policjantki, które mogłyby przeszukać podejrzaną, kobieta odpaliła ładunek wybuchowy.

23 lipca w dwóch zamachach w mieście Kaduna na północy Nigerii zginęły 42 osoby. Celem jednego z zamachów był umiarkowany imam, a drugiego – opozycyjny polityk, były prezydent kraju Muhammad Buhari.

W Nigerii sieje przemoc sekta Boko Haram; wznieciła ona powstanie, w którym w ciągu pięciu lat zginęło ponad 10 tys. ludzi.

Boko Haram, które chce zaprowadzenia na północy Nigerii państwa islamskiego rządzonego prawem szariatu, oskarża przywódców religijnych regionu o podporządkowanie się władzy rządu federalnego prezydenta Goodlucka Jonathana, chrześcijanina z południa.

Nie jest jednak jasne, czy to Boko Haram odpowiada za niedzielne zamachy.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl