Kalisz: kongres „Prześladowanie chrześcijan w XXI wieku”

W kaliskim klasztorze oo. Jezuitów przy ul. Stawiszyńskiej 2 trwa dziś kongres „Prześladowanie chrześcijan w XXI wieku”. W planie wydarzenia są wykłady, pokaz filmu i koncert muzyczny. Odprawiona zostanie także Msza św.

Kongres poprzedziła konferencja prasowa o godz. 9.30. Po niej otwarcia spotkania dokonał prowadzący – ks. dr Mariusz Boguszewski z warszawskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Na dzisiejszym spotkaniu swoje wykłady przedstawiąją m.in. ks. abp Bashar M. Warda z Iraku i ks. prof. UKSW Waldemar Cisło, dyrektor PKWP.

W południe, pomiędzy I i II częścią kongresu, sprawowana będzie Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan, a o godz.14 nastąpi projekcja filmu „Solidarni z Kościołem Prześladowanym w Iraku”. Kongres zakończy występ zespołu kameralnego „Non Troppo”.

Swoim honorowym patronatem kongres objął Ordynariusz diecezji kaliskiej ks. bp Edward Janiak. [Szczegółowy plan wydarzenia]

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl