Kalisz: z udziałem wicepremier B. Szydło odbyła się konwencja Zjednoczonej Prawicy; dziś kolejne konwencje PiS i PO

Kolejny weekend upłynie pod znakiem konwencji. PiS spotka się dziś z wyborcami w Kielcach, a Koalicja Obywatelska w Poznaniu. Wczoraj wieczorem w Kaliszu gościła z kolei wicepremier Beata Szydło. Była premier w południowej Wielkopolsce pojawiła się na konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy.

Beata Szydło do najstarszego miasta Polski przyjechała na konwencję samorządową Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier w trakcie krótkiego przemówienia mówiła o tym, jak ważne są najbliższe wybory. Według Beaty Szydło, dzięki wygranej kandydatów PiS reformy będą wdrażane równomiernie we wszystkich miastach.

– Ale do tego, do tego potrzebni są w samorządzie partnerzy. Potrzebni są ludzie, którzy będą rozumieli, że praca w samorządzie to jest służba – podkreśliła Beata Szydło.

Była premier stwierdziła,  że jeszcze w wielu miastach Polski  mieszkańcy nie wiedzą o tym, że mogą skorzystać z dofinansowania rządu na budowę żłobka czy utworzenie klubu seniora. Dzieje się tak, ponieważ niektórzy samorządowcy nie interesują się programami rządowymi.

Są też i tacy, którzy mówią: przecież to rząd PiS-owski, więc my z nimi współpracować nie będziemy. Komu oni szkodzą? Sobie szkodzą, rządowi PiS? Szkodzą wam wszystkim, tym mieszkańcom, którzy na tym nie korzystają – wskazała wicepremier.

Beata Szydło zwróciła się z prośbą do mieszkańców południowej Wielkopolski, aby zaufali kandydatom Zjednoczonej Prawicy.

– Jeżeli ta szansa rozwoju zostanie wykorzystana nawet w naszych najmniejszych gminach, to będziemy naprawdę krajem, który będzie się imponująco się rozwijał. Ale przede wszystkim Polacy będą mogli powiedzieć: dobrze nam się tu żyje – mówiła Beata Szydło.

Na konwencji w Kaliszu wicepremier Szydło promowała kandydatów PiS na prezydentów Kalisza, Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj